Студенту
ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ЗАВЖДИ ЄДИНІ 


7 жовтня 2014 року завзяті та працьовиті студенти під керівництвом асистента кафедри, кандидата медичних наук Лаврів Лесі Петрівни і старости студентського наукового гуртка кафедри анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії Пелипа Богдана Миколайовича (студент IV курсу, спеціальність “Лікувальна справа”) розпочали підготовку до студентської олімпіади з оперативної хірургії та топографічної анатомії. Після наукової дискусії студенти приступили до удосконалення своїх практичних навичок, так як «зав’язування хірургічних вузлів», «кишковий шов», опис макрофотогфоографій, рисунків, рентгенограм та комп’ютерних знімків є обов’язковими елементами програми 1-го етапу олімпіади.ІЗ НОВИМИ СИЛАМИ – ЗА РОБОТУ Й НАВЧАННЯ 

01 жовтня 2014 року на кафедрі анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії БДМУ відбулося засідання студентського наукового гуртка. В засіданні гуртка взяли участь 25 студентів І-ІІІ курсів медичних та стоматологічного факультетів. Засідання гуртка розпочала керівник гуртка, асистент кафедри, кандидат медичних 
наук Лаврів Леся Петрівна, яка довела студентству про плани і перспективи студентського наукового гуртка на 
2014-2015 навчальний рік. В.о. завідувача кафедри, професор Слободян Олександр Миколайович розповів про організацію першого етапу студентської Всеукраїнської олімпіади з оперативної хірургії та топографічної анатомії. Старостою гуртка на 2014-2015 навчальний рік. обрано Пелипа Богдана Миколайовича (IV курс, “Лікувальна справа”), який у квітні 2014 року був призером ІІ етапу студолімпіади у м. Вінниця. З науковою доповіддю “Сучасні технології остеосинтезу” виступив студент ІІІ курсу за спеціальністю “Лікувальна справа”, відмінник навчання, активіст
студгуртка А.З. Срібляк. У процесі обговорення було задано 6 запитань, на які доповідач дав змістовні відповіді. Після наукової дискусії студенти-гуртківці пригадали особливості “кишкового шва” та опанували практичні навички в операційній кафедри з накладання міжкишкового анастомозу “кінець-у-кінець” та “бік-у-бік” на анатомічному препараті.

ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА 
(Квітень, 2014)
Навчання — це організована, двостороння діяльність, яка спрямована на максимальне засвоєння та усвідомлення навчального матеріалу і подальшого застосування отриманих знань, умінь та навичок на практиці. Для поліпшення сприйняття навчальної інформації важливо залучити органи чуття: зорові, рухові та інші. Учасники студентського наукового гуртка, включаючи переможців першого етапу Всеукраїнської олімпіади студентів з топографічної анатомії та оперативної хірургії, виконали навчальну операцію (резекція тонкої кишки з подальшим накладанням анастомозу кінець в кінець) на експериментальній тварині під керівництвом проф., д.мед.н. О.М.Слободяна. У засіданні студентського наукового гуртка (26 березня 2014 р.), взяли участь 24 студенти, також з науковою доповіддю виступила Н.П.Кузьменко (2 курс, «Лікувальна справа») на тему: «Розвиток привушної залози у плодів людини».


РЕЗЕКЦІЯ ТОНКОЇ КИШКИ У ЛІКУВАННІ КИШКОВОЇ НЕПРОХІДНОСТІ 

Хірургічні хвороби живота займають провідне місце в загальній захворюваності населення, причому багато з них зумовлені кишковою непрохідністю. Летальність при цьому залишається високою і не має тенденції до зниження. 31 жовтня 2013 року на кафедрі анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії студентами наукового гуртка, було виконано навчальну операцію (резекцію тонкої кишки) на експериментальній тварині. У засіданні взяли участь 34 студенти з них 12 іноземних студентів. З доповіддю «FETAL ANATOMY OF THE HUMAN INTERNAL JUGULAR VEINS» виступила Пальчикова Яна Олегівна (3 гр., 4 курс, спеціальність «Стоматологія»). В обговоренні доповіді виступили студенти 3-го курсу, «Лікувальна справа»: Vikram Malav, Himani Patel, Н.В.Ямборко, Ю.О.Поліщук.

ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА 

(ВЕРЕСЕНЬ, 2013) 


25 вересня 2013 року на кафедрі анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії відбулося засідання студентського наукового гуртка. Старостою гуртка на 2013/2014 навчальний рік обрано Коваль Юлію Володимирівну (ІІІ курс, «Лікувальна справа»). У засіданні взяли участь 37 студентів. З доповіддю «Сучасні технології торакальної хірургії» виступив А.Ю.Савчук (2 гр. ІІІ курс, «Лікувальна справа»). В обговоренні доповіді виступили студенти: Ю.В.Коваль (ІІІ курс, «Лікувальна справа»), У.М.Накладюк (ІІІ курс, «Лікувальна справа»), Н.В.Верижак (І курс, «Стоматологія»). Після наукової дискусії студенти-гуртківці виконали навчальну операцію (апендектомія) на експериментальній тварині, опанували практичні навички з роз'єднування та з'єднування тканин.

ОГЛЯД-КОНКУРС НАВЧАЛЬНО-ДОСЛІДНИХ РОБІТ СТУДЕНТІВ 1 КУРСУ СТОМАТОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ 

12-16 листопада 2012 року на кафедрі анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії відбувся огляд-конкурс НДРС 1 курсу стоматологічного факультету. В конкурсі взяли участь 83 студенти (з 96-ти). Ними підготовлені реферативні науково-дослідні роботи, присвячені розвитку зубів, особливостям будови ротової порожнини, варіантам і аномаліям розвитку кісток черепа, біомеханіці жувального апарату. Окрасою огляду-конкурсу були виготовлені студентами анатомічні препарати – ''Язик і глотка'', "Жовчокам'яна хвороба", "Вісцеральна поверхня печінки", "Гастроентероанастомоз" тощо. Найкращу НДРС ("Захворювання зубів") підготувала студентка 3 групи Вовк Інна Ігорівна. Всім учасникам конкурсу НДРС до поточної успішності додані заохочувальні бали.         ВІТАЄМО!

Іван Миколайович Жупник

студент I курсу стоматологічного факультету -

переможець II-го етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у галузі "Теоретична медицина" (Івано-Франківськ, 2012).

Comments