Шановні добродії! Вітаємо Вас на сайті кафедри анатомії, клінічної анатомії та оперативної хірургії! |
Природничі читання 2021

Природничі читання 2020

ПРИРОДНИЧІ ЧИТАННЯ 2019
«Індивідуальна анатомічна мінливість органів та
структур організму в онтогенезі»
науково-практича конференція з міжнародною
участю,
присвячена 60-річчю від дня народження
професора Ю.Т. Ахтемійчука
13-15 вересня 2018 р.
Упродовж 18-21 травня 2018 року на базі Вищої школи медицини та університету Humanitas (Сосновець, Польща) спільно з Вищим державним навчальним закладом України «Буковинський державний медичний університет» була проведена V міжнародна науково-практична конференція "Natural science readings" (Природничі читання)

В БДМУ пройшов ІІ етап
Всеукраїнської студентської олімпіади з оперативної хірургії та топографічної
анатомії
Під час урочистого відкриття олімпіади з вітальними словами привітання звернулися голова організаційного комітету олімпіади, ректор БДМУ, професор Бойчук Тарас Миколайович, проректор з науково-педагогічної роботи університету Геруш Ігор Васильович, завідувач кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Лауреат Державної премії України, професор Черняк Віктор Анатолійович, завідувач кафедри оперативної хірургії та клінічної анатомії Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова, професор Півторак Володимир Ізяславович. Голова журі, завідувач кафедри анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії БДМУ, професор Слободян Олександр Миколайович представив всім учасникам членів журі, до якого увійшли професори з вишів Києва, Харкова, Тернополя, Вінниці, Полтави, Дніпра, Чернівців.
На олімпіаду прибули 46 студентів-учасників зі всіх медичних навчальних закладів України. Для учасників були розроблені конкурсні завдання, які складалися з теоретичної та практичної частин. Теоретична частина вміщувала конкурси: “Тестування”, “Опис макрофотографій, рисунків, рентгензнімків та знімків комп’ютерного томографа”, “Хірургічний шов”, практична частина – “Хірургічні інструменти”, “Зав’язування вузлів”, “Кишковий шов”.
Під час урочистого закриття Голова оргкомітету олімпіади, ректор БДМУ, професор Бойчук Тарас Миколайович вручив Дипломи переможцям, а також відзначив високий рівень підготовки всіх конкурсантів. Всі студенти отримали сертифікати учасників олімпіади.
Переможці ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з оперативної хірургії та топографічної анатомії:
І місце – Гуліцький Богдан Ігорович (ВДНЗ України “Буковинський державний медичний університет”);
ІІ місце – Мельник Роман Васильович (Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова) та Осокін Антон Едуардович (Харківський національний медичний університет);
ІІІ місце – Гичак Павло Олександрович (ВДНЗУ “Українська медична стоматологічна академія”), Сікорський Назарій Борисович (Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця) та Кривий Олег Андрійович (ДВНЗ “Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України”).
В рамках проведення олімпіади для студентів-учасників підготували культурну програму: екскурсію містом Чернівці, конкурсанти побували в Історико-медичному музеї БДМУ та в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.
Упродовж 18-21 травня на базі Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» була проведена IV науково-практична конференція з міжнародною участю «Природничі читання»





Науково-практична конференція “Актуальні питання клінічної анатомії та оперативної хірургії”, присвячена 75-річчю від Дня народження Заслуженого працівника народної освіти України, професора Володимира Івановича Проняєва.
24-25 березня 2016 року на базі Вищого державного навчального закладу України “Буковинський державний медичний університет” була проведена науково-практична конференція “Актуальні питання клінічної анатомії та оперативної хірургії”, присвячена 75-річчю від Дня народження Заслуженого працівника народної освіти України, професора Володимира Івановича Проняєва. Серед делегатів були представники

всіх областей західної, центральної, східної та південної України – Чернівецької, Львівської, Івано-Франківської, Луганської (м. Рубіжне), Харківської, Вінницької, Київської, Тернопільської,Запорізької, Дніпропетровської, Миколаївської, Хмельницької та з ближнього зарубіжжя (Молдова). Також були присутні представники Буковинського державного медичного університету з кафедр анатомії людини імені М.Г. Туркевича, анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії, медичної біології та генетики, патологічної фізіології,патологічної анатомії. З привітальним словом до учасників конференції виступив ректор ВДНЗ України “Буковинський державний медичнийуніверситет” професор Т.М.Бойчук, який привітав делегатів та підкреслив важливість клінічної анатомії таоперативної хірургії в справі підготовки кваліфікованих лікарів. З доповіддю прожиттєвий та науковий шлях професора В.І. Проняєва виступив завідувачкафедри анатомії, топографічноїанатомії та оперативної хірургії БДМУ професор О.М.Слободян. Секційнізасідання відбулися з великою кількістю цікавих доповідей присвячених нагальнимпитанням статево-віковій та індивідуальній анатомічній мінливостіорганів і систем організму; порівняльної та функціональної морфології органів ісистем організму в онтогенезі; досягненням анатомо-експериментальної хірургії; пріоритетністювикладання клінічної анатомії та оперативної хірургії. У рамках конференціївідбулося засідання завідувачів кафедр з оперативної хірургії та топографічноїанатомії та круглий стіл з обміну навчально-методичного викладання анатоміїлюдини і топографічної анатомії та оперативної хірургії.

Шановне студентство! Обрано переможців олімпіади
медичний факультет № 2, спеціальність «Лікувальна справа», наукові керівники – професор Слободян О.М., асистент Лаврів Л.П.); ІІ місце – Шишела М.С. (6 група, 3 курс, медичний факультет № 1, спеціальність «Лікувальна справа», наукові керівники – професор Слободян О.М., асистент Лаврів Л.П.); ІІІ місце – Гресько А.С. (9 група, 3 курс, медичний факультет № 1, спеціальність «Лікувальна справа», наукові керівники – професор Слободян О.М., доцент Кашперук-Карпюк І.С.). Кафедра рекомендує даних студентів-переможців для участі в ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з оперативної хірургії та топографічної анатомії, яка відбудеться у березні 2016 році при Вінницькому національному медичному університеті імені М.І. Пирогова.топографічної анатомії, обрано переможців: І місце – Кушнір С.А. (21 група, 3 курс,


TOPOGRAPHIC ANATOMY OF THE HEAD AND NECK
Glossary
.
ІІ Науково-практична конференція з міжнародною участю "Природничі читання"
І ЗНОВУ СТУДЕНТИ-МЕДИКИ БУКОВИНИ ОДНІ З НАЙКРАЩИХ
19-21 березня 2015 року в м. Вінниця при національному медичному університеті імені М.І. Пирогова відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з оперативної хірургії та топографічної анатомії. Для участі в олімпіаді були запрошені кращі студенти з усіх вищих медичних навчальних закладів України. Буковинський державний медичний університет у цьому році представляла делегація у складі переможців І туру олімпіади Срібняка А.З. (12 група, 3 курс, медичний факультет № 1, спеціальність «Лікувальна справа»), Поліщук О.П. (31 група, 3 курс, медичний факультет № 2, спеціальність «Лікувальна справа») та завідувача кафедри анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії БДМУ, доктора медичних наук, професора Слободяна О. М. В олімпіаді, яка проходила в два етапи: теоретична (тестування, конкурс «Рентген-анатомія») та практична частини (конкурси:
ШАНОВНЕ
СТУДЕНТСТВО!!!
02 грудня 2014 року на кафедрі анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії відбувся перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади з оперативної хірургії та топографічної анатомії, обрано переможців:

професор Слободян Олександр Миколайович взяв участь у роботі Всеукраїнської мультидисциплінарної конференції з міжнародною участю “Клінічна анатомія на сучасному етапі розвитку. Завдання, можливості та перспективи”, яка присвячена 210-тій річниці Харківського національного медичного університету та 130-річчю кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії, яка відбулася 24-26 вересня 2014 року у Харківському національному медичному університеті (Конференція внесена до Реєстру з’їздів МОЗ України за №153). Серед делегатів були представники всіх областей західної, центральної та південної України – Чернівецької, Вінницької, Київської, Полтавської, Запорізької, Дніпропетровської, Миколаївської та ін. Також були присутні представники Харківського національного медичного університету з кафедр анатомії людини, судової медицини, патоморфології і оперативної хірургії та топографічної анатомії. Також в рамках конференції відбулось засідання завідувачів кафедр та прийнята відповідна резолюція. Секційні засідання відбулися з великою кількістю цікавих доповідей присвячених нагальним питанням викладання клінічної анатомії в умовах Болонського процесу та результатам наукових досліджень проведених на кафедрах морфологічного профілю.
У м. Вітебськ (Білорусія) на базі Вітебського державного ордена Дружби народів медичного університету 24-26 вересня 2014 року відбулася міжнародна науково-практична конференція “Макро-микроскопическая анатомия органов и систем в норме, эксперименте и патологии”, присвячена 100-річчю з дня народження професора Зої Ізмайлівни Ібрагімової. У роботі конференції взяли участь науковці з різних країн (України, Грузії, Киргізії, Молдови, Росії). Доцент кафедри анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії Буковинського державного медичного університету Товкач Юрій Васильович взяв участь у роботі конференції, на якій були продемонстровані як усні, так і стендові доповіді, лекції, майстер-класи провідних зарубіжних вчених-морфологів. Білоруські вчені продемонстрували нові методи виготовлення анатомічних препаратів і їх зберігання.
Аспірант кафедри Вітенок О.Я. захистила кандидатську дисертацію
Перший етап Всеукраїнської олімпіади студентів
Дмитро Володимирович Проняєв у 2004 році закінчив з відзнакою Буковинську державну медичну академію. В тому ж році вступив до аспірантури при кафедрі анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії. У 2008 році захистив кандидатську дисертацю на тему "Анатомічні особливості клубово-сліпокишкового переходу в ранньому періоді онтогенезу людини". Автор 180 наукових та навчально-методичних праць, з них 35 статей, підручник, словник, 3 навчальних посібника, 2 монографії, 5 патентів. Відповідальний за наукову роботу кафедри.
Асистент Кашперук-Карпюк І.С. захистила кандидатську дисертацію
Юрій Васильович Товкач у 1997 році закінчив з відзнакою Прилуцьке медичне училище, після чого працював завідуючим фельдшерсько-акушерського пункту с. Тополине Полтавської області. У 2003 році закінчив з відзнакою Буковинську державну медичну академію. З 2003 року працює лаборантом на кафедрі загальної хірургії (з оперативною хірургією та топографічною анатомією). З 2004 року займає посаду асистента, з 2010 - старшого викладача, а з 2011 – доцента. У 2009 році захистив кандидатську дисертацю на тему "Анатомічні особливості стравохідно-шлункового переходу в ранньому періоді онтогенезу людини". Автор 75 наукових праць, з них 15 статей, 1 навчального посібника, 1 монографії, 2 патентів. Є матеріально-відповідальною особою кафедри.
Видано навчальний посібник

Посібник розрахований на студентів вищих медичних навчальних закладів освіти III-IV рівнів акредитації. Навчальний посібник адаптований до програм вищих медичних закладів освіти.
Висока оцінка таланту та наполегливої праці!
Участь науковців БДМУ в обговоренні актуальних питань морфології
в Івано-Франківському національному університеті
10-11 жовтня 2013 року група науковців Буковинського державного медичного університету в складі професора кафедри патоморфології І.Ю.Олійника, доцентів кафедри анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії Ю.В.Товкача, Д.В.Проняєва та асистента кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології В.В. Колесника прийняли участь у роботі науково-практичної конференції з міжнародною участю «Морфофункціональні особливості нервової та серцево-судинної систем у нормі, експерименті та патології», присвяченої 100-річчю з дня народження видатного вченого морфолога, професора Ю.П. Мельмана.
Науковий форум проводився Івано-Франківським національним медичним університетом спільно з Товариством анатомів, гістологів, ембріологів і топографоанатомів (АГЕТ) України на базі відпочинково-рекреаційного комплексу «Арніка» (м. Яремче). У заході взяли участь науковці з Ізраїлю, Молдови, Німеччини та багатьох куточків України – Івано-Франківська, Сімферополя, Харкова, Києва, Запоріжжя, Тернополя, Чернівців, Вінниці, Луганська, Дніпропетровська, Полтави, Сум.
У перший день роботи конференції з цікавими доповідями, присвяченими різним аспектам теми наукового зібрання виступили доктор Шімон Рохкінд, директор відділу реконструкції периферійного нерва Тель-Авівського медичного центру( Ізраїль), професор Ю.Б.Чайковський (м. Київ), професор І.М.Катеренюк (Республіка Молдова, м. Кишинів), д.мед.н. Є.Ю.Бессалова (м. Сімферополь), д. мед. н. О.Я.Жураківська (м. Івано-Франківськ). Другий день форуму
Аспірант Л.П.Лаврів захистила кандидатську дисертацію
4 жовтня 2013 року аспірант кафедри анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії Л.П.Лаврів захистила кандидатську дисертацію "Лектиногістохімічне дослідження пренатального морфогенезу привушної слинної залози людини". Захист дисертації відбувся на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.601.02 при ДВНЗ “Івано-Франківський національний медичний університет”. За темою дисертації опубліковано 35 наукових робіт, з них: 12 статей у фахових наукових виданнях, рекомендованих ДАК України, 1 стаття в іноземному журналі та 19 тез у матеріалах наукових форумів; 2 патенти України на корисну модель; 1 інформаційний лист про нововведення в системі охорони здоров’я України; 1 рацпропозиція.
Шановні колеги! Завдяки Вашому гуманізму та милосердю, крім Чернівецької обласної клінічної лікарні, я лікувався ще й у Віденській Приватній Клініці (Австрія). Терапію стовбуровими клітинами проведено мені під керівництвом професора Georg S. Kobinia – хірурга за фахом, який працює в цьому напрямку протягом останніх чотирьох років. Щиро дякую ректору нашого університету професору Тарасові Миколайовичу Бойчуку і директору Департаменту охорони здоров'я та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА професору Ігореві Дмитровичу Шкробанцю, які щоденно опікувалися перебігом мого лікування як у рідних Чернівцях, так і за кордоном. Доземний уклін і Вам, мої дорогі колеги і побратими по цеху! Без Вашої турботи, чуйності та уважності, моральної та матеріальної підтримки такі масштаби лікування були б неможливі. Щирість Ваших сердець і людська доброта наснажують мене і сповнюють вірою в скоріше одужання. Нехай усіх Вас, мої рятівники, оберігає Господь!
Зі щирою пошаною і вдячністю Юрій Ахтемійчук.
Участь у конференції
Побачила світ монографія «Перинатальна анатомія клубово-сліпокишкового сегмента»
Видано словник «Епонімічні терміни в клінічній анатомії голови та шиї»
НАВІЩО АПЕНДИКС ЛЮДИНІ?
ЛАПАРОТОМІЯ – ОДНА З ПЕРШИХ ОПЕРАЦІЙ
ХІРУРГА-ПОЧАТКІВЦЯ
85 МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ СТУДЕНТІВ І МОЛОДИХ ВЧЕНИХ
(Симферопіль, 2013)
ЛОБОДІ ВОЛОДИМИРОВІ ДМИТРОВИЧУ – 85 РОКІВ!
Колектив кафедри анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії щиросердно вітає свого лаборанта, ветерана Великої Вітчизняної війни Володимира Дмитровича ЛОБОДУ з козацьким ювілеєм, зичить йому карпатського здоров’я, добробуту, злагоди в сім’ї, тепла і радості в душі!
Володимир Дмитрович народився 28 березня 1928 року в селі Юлинці Ілинецького району Вінницької області в сім’ї службовця. Навчання у школі було перервано війною, під час якої Володимир перебував на окупованій території. Старший брат Олександр був партизаном, а Володимир – зв’язківцем. Невдовзі брат загинув. Німці розстріляли й сестру за зв’язок з партизанами. З березня 1944 року і до закінчення війни Володимир Лобода працював у колгоспі. Восени 1945 року продовжив навчання і 1949 року закінчив 10 класів середньої школи. Під час служби в армії його направили на навчання у Проскурівське танкове училище. Після закінчення училища 1952 року Володимиру Лободі присвоїли звання лейтенанта танкових військ. Служив у різних частинах Прикарпатського військового округу. Після закінчення 1968 року Вищих офіцерських курсів служив у Німеччині (1969-1974). 1977 року звільнений у запас у званні підполковника, а згодом йому присвоїли звання полковника. З 1977 по 1990 рік працював начальником курсів цивільної оборони управління торговлі Чернівецького облвиконкому. З 1991 року по теперішній час працює в Буковинському державному медичному університеті лаборантом кафедри анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії. «Ветеран Збройних Сил СРСР», «Ветеран військової служби». Нагороджений відзнакою Президента України «Захисник Вітчизни», орденом Червоного Прапора, медалями трьох ступенів за бездоганну службу та 15 ювілейними медалями.
З роси і води Вам, шановний Ювіляре!
X МІЖНАРОДНА МЕДИКО-ФАРМАЦЕВТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ СТУДЕНТІВ І МОЛОДИХ ВЧЕНИХ
(секція "Морфологія та патоморфологія")
МІМІКА – ДЗЕРКАЛО ЕМОЦІЙ

Профілактика стоматологічних захворювань – запорука здоров'я


Участь кафедри в 94-й
підсумковій науковій конференції БДМУ
Студентська олімпіада 2013
ОГЛЯД-КОНКУРС НАВЧАЛЬНО-ДОСЛІДНИХ РОБІТ СТУДЕНТІВ 2 КУРСУ СТОМАТОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ
ПЕРШІ КРОКИ ВІД ТЕОРІЇ ДО ПРАКТИКИ
ОГЛЯД-КОНКУРС НАВЧАЛЬНО-ДОСЛІДНИХ РОБІТ СТУДЕНТІВ 1 КУРСУ СТОМАТОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ
На виконання програми з підготовки національних підручників України
ТРАХЕОСТОМІЯ – ОПЕРАЦІЯ, ЯКУ МАЮТЬ ЗНАТИ ВСІ
ПІДСУМКИ НАУКОВОЇ РОБОТИ ЗА 2012 РІК
УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЇ
ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА
(ВЕРЕСЕНЬ, 2012)

НАУКОВОМУ ФАХОВОМУ ВИДАННЮ “КЛІНІЧНА АНАТОМІЯ ТА ОПЕРАТИВНА ХІРУРГІЯ” – 10 РОКІВ!
Науковий симпозіум
“АНАТОМО-ХІРУРГІЧНІ АСПЕКТИ ДИТЯЧОЇ ГАСТРОЕНТЕРОЛОГІЇ”
(Чернівці, 20 квітня 2012 року)
Аспірант Т.В.П’ятницька захистила кандидатську дисертацію
Асистент Д.Б.Столяр захистив кандидатську дисертацію

ВИСОКА ВІДЗНАКА НА КОНКУРСІ СТУДЕНТСЬКИХ РОБІТ
Лікар М.М.Вацик захистив кандидатську дисертацію
Видана колективна монографія "Нариси перинатальної анатомії"

Монографія містить результати наукових досліджень з актуальних питань перинатальної анатомії людини. Вперше дано визначення перинатальної анатомії як розділу вікової анатомії, її значення для перинатальної медицини. Поряд з анатомічними фактами, одержаними за допомогою класичних методів, наводяться результати дослідження перинатальної анатомії сучасними засобами візуалізації. Нові анатомічні факти сприятимуть розробленню та обгрунтуванню раціональних діагностичних та лікувальних прийомів у перинатальній медицині. Книга призначена для викладачів вищих медичних навчальних закладів, студентів та лікарів.
Асистент Є.В.Гораш захистила кандидатську дисертацію